Cestovani_image

Cestování s hemofilií

Cestování s hemofilií

Díky moderní profylaktické léčbě mohou lidé s hemofilií cestovat stejně svobodně a bezpečně jako kdokoli jiný. Ať už vyrážíte za poznáním, vzděláním, prací, nebo dobrodružstvím, je důležité se na cestu důkladně přichystat. Své přípravy si pro zjednodušení můžete rozdělit do tří kroků.

Konzultace s lékařem

Ještě před zarezervováním cesty nebo studijním pobytem, proberte plány se svým ošetřujícím lékařem. Poradí vám, jak se na ni připravit vzhledem ke zdravotnímu stavu i destinaci, a může vás také vybavit důležitými dokumenty.

Detailní plánování

Při zajišťování ubytování se ujistěte, že budete mít pro uložení léků k dispozici lednici. To je velmi důležité zejména při cestách do zemí s teplým podnebím. Detailní informace o hemofilických centrech v zahraničí dohledáte zde.

Pečlivé balení

Dbejte na to, abyste při balení nezapomněli na léky, pomůcky a dokumenty včetně pojištění, které budete pro bezpečné cestování potřebovat.

Abyste měli balení co nejjednodušší, připravili jsme pro vás brožuru Vzhůru za dobrodružstvím, s jejíž pomocí si můžete snadno zkontrolovat, že s sebou máte vše nezbytné.

 

Brožura Vzhůru za dobrodružstvím

TBT

NP-18329, září 2021