header

Objevte kouzlo chůze

Objevte kouzlo chůze

Chcete udělat něco pro své zdraví?

Dejte šanci „obyčejné“ chůzi. Je to ideální pohyb, který pomáhá posilovat svaly i klouby, což je při léčbě hemofilie důležité. Přinášíme několik jednoduchých rad, které by pro vás mohly být zajímavé:

1. Pořiďte si kvalitní boty
Dobrá obuv je základ. Ideální boty k chůzi mají širokou a hlubokou stélku, svrchní část je vyrobená z kůže nebo textilie a neobsahuje nadbytečné švy, které by vás mohly tlačit.

2. Ve dvou se to lépe táhne
Ať už se rozhodnete pro pravidelné procházky s nejlepším kamarádem, přítelkyní, nebo čtyřnohým parťákem, užijete si v jejich společnosti více zábavy a pravděpodobně vyrazíte i na místa, která byste sami nenavštívili.

3. Zkuste něco nového
Při procházkách se vydejte jinudy než obvykle, vyzkoušejte oblíbenou výletní stezku nebo si představujte, že jste turista na neznámém místě. Uvidíte, kolik zajímavých detailů vám dosud unikalo.

4. Zaznamenávejte si své úspěchy
Stáhněte si aplikaci, která počítá kroky nebo zaznamená vaši trasu. O své výsledky se můžete podělit s ostatními a také se za ně můžete odměnit. Pokud používáte aplikaci florio HAEMO, zaznamenávejte si vše do ní.

5. Základem je pravidelnost
Překážkou by neměl být nedostatek času ani nevlídné počasí. Časovému presu předejdete pečlivým plánováním a využitím každé vhodné příležitosti k alespoň krátké procházce. V deštivých dnech můžete vyzkoušet pohyb na chodicím pásu.

6. Kdy si dát pauzu
Pokud se necítíte dobře nebo jste měli úraz, naordinujte si odpočinek. Během něj můžete například přemýšlet, kam vyrazíte příště.
 

NP-20649, únor 2022