header

Péče od socialismu až po dnešek

Péče od socialismu až po dnešek

VÝVOJ PÉČE A MOŽNOSTÍ HEMOFILIKA NA VLASTNÍ KŮŽI, OD SOCIALISMU AŽ PO DNEŠEK

Moderátor Michal Bereň si tentokrát povídá se dvěma hosty, kteří zažili na vlastní kůži péči o pacienta s hemofilií během posledních několika desetiletí. Pan Petr Slunský je hemofilik a dlouholetý člen Revizní komise Českého svazu hemofiliků. Pan Michal Šťastný je také hemofilik a v letech 1990 – 1994 byl předsedou Českého svazu hemofiliků, kdy se pacientská organizace stala členem WFH. Byl rovněž členem RK ČSH.

Víte, kolik týdnů trvalo vytrhnout hemofilikovi zub během socialismu?

Dnes se nám mohou počátky péče o pacienty s hemofilií zdát kuriózní a realita těžko uvěřitelná. Poslechněte si velmi osobní rozhovor tří zkušených hemofiliků o tom, jak šli životem od období, kdy lékaři prakticky neměli co nabídnout až po dnešek. Pozastavme se s nimi u důležitých událostí, které pomohly vytvářet péči, jež dnes považujeme za samozřejmou. Léčbu, která nám umožňuje žít život téměř jako komukoli jinému.

Opět jsme toho natočili dost, abychom pro Vás mohli vytvořit dvě epizody. 

Tento i předchozí díly podcastu Na vlastní žíly jsou dostupné také na SpotifyApple PodcastsGoogle Podcasts i České podcasty. Přejeme příjemný poslech!

Napadá vás zajímavé téma, o kterém byste se chtěli dozvědět více? Máte tip na hosta, který má k hemofilii co říct? Pak nás kontaktujte na e-mailové adrese podcasty@darylbm.cz.

thumbnail

NP-26238, únor 2023