header

O hemofílii s ministrem zdravotnictví

O hemofílii s ministrem zdravotnictví

O HEMOFÍLII S BÝVALÝM MINISTREM ZDRAVOTNICTVÍ

V dnešním epizodě našeho podcastu se moderátor Michal Bereň ponoří do světa hemofilie v rozhovoru s významným odborníkem na toto téma, bývalým ministrem zdravotnictví, hematologem, koordinátorem Českého hemofilického národního programu a aktivním účastníkem akcí pacientských organizací, panem doc. MUDr. Janem Blatným, Ph.D.

Michal Bereň zahajuje rozhovor s panem docentem Blatným širokým spektrem otázek. Diskutují o srovnání České republiky se zahraničím, zmíní se o českých certifikovaných centrech poskytujících komplexní péči hemofilikům a proberou Český národní hemofilický program. Význam pacientských organizací z pohledu lékaře přijde na řadu také. Kromě toho se věnují otázkám, jež hemofiliky zajímají v kontextu každodenní péče – například profylaxi u dospělých, přínosům aplikace florio Haemo (florioapp.cz) pro pacienty a lékaře v specifických situacích, či problematice přenašeček hemofilie.

Tento i předchozí díly podcastu Na vlastní žíly jsou dostupné také na SpotifyApple PodcastsGoogle Podcasts i České podcasty. Přejeme příjemný poslech!

Napadá vás zajímavé téma, o kterém byste se chtěli dozvědět více? Máte tip na hosta, který má k hemofilii co říct? Pak nás kontaktujte na e-mailové adrese podcasty@darylbm.cz.

thumbnail

NP-27552, květen 2023