header

Podcast s Veronikou Čepelákovou

Podcast s Veronikou Čepelákovou

„MOJE PRÁCE JE PRO MĚ SRDEČNÍ ZÁLEŽITOSTÍ,“ ŘÍKÁ VERONIKA ČEPELÁKOVÁ, ZDRAVOTNÍ SESTRA Z DĚTSKÉ HEMATOLOGICKÉ AMBULANCE FAKULTNÍ NEMOCNICE V MOTOLE

Málokdo ví o aplikaci profylaktických injekcí tolik jako zdravotní sestra Veronika Čepeláková. Od počátku devadesátých let, kdy se profylaxe začala stávat běžnou součástí léčby hemofilie, pomohla překonat nejistotu a obavy z podávání injekcí desítkám dětí a jejich rodičů. O své zkušenosti z práce s malými pacienty a jejich rodinami se nyní podělila také s posluchači podcastu Na vlastní žíly.

Péči o děti s hemofilií se zdravotní sestra Veronika Čepeláková věnuje přes třicet let. Zatímco v prvních letech její práce obnášela především ošetřování malých hemofiliků po četných krvácivých epizodách, nyní je jejím hlavním úkolem naučit děti a jejich rodiče, jak správně aplikovat profylaxi..

Jak zodpovědné a důsledné jsou rodiny hemofiliků při dodržování léčby a jak se léčba během let posunula dopředu? Jak se liší dnešní hemofilické tábory od prvních ročníků? A jak velkým pomocníkem jsou pro zdravotníky hematologické ambulance moderní technologie? O tom všem a mnohém dalším si Veronika Čepeláková povídala s moderátorem Michalem Bereněm v šestém dílu našeho hemofilického podcastu Na vlastní žíly.

Tento i předchozí díly podcastu Na vlastní žíly jsou dostupné také na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts. Přejeme příjemný poslech!

Napadá vás zajímavé téma, o kterém byste se chtěli dozvědět více? Máte tip na hosta, který má k hemofilii co říct? Pak nás kontaktujte na e-mailové adrese podcasty@darylbm.cz.

thumbnail

NP-19815, prosinec 2021