header

Podcast s Marií Katzerovou

Podcast s Marií Katzerovou

„FYZIOTERAPIE JE NEDÍLNOU SOUČÁSTÍ MODERNÍ PÉČE O HEMOFILIKY,“ POTVRZUJE MARIE KATZEROVÁ, FYZIOTERAPEUTKA HEMOFILICKÉHO ODDĚLENÍ DĚTSKÉ NEMOCNICE FN BRNO

Pro aktivní a spokojený život hemofiliků je důležitá nejen důsledná aplikace srážecího faktoru, ale také pravidelný pohyb, včetně aktivit zaměřených na péči o zdraví kloubů. O nepostradatelné úloze fyzioterapie při předcházení kloubním obtížím i jejich léčbě jsme si v sedmém dílu našeho podcastu Na vlastní žíly povídali s fyzioterapeutkou Marií Katzerovou.

S Marií Katzerovou se setkávají nejen pacienti docházející do hemofilického centra při Fakultní nemocnici Brno, ale i účastníci akcí, které pořádají Český svaz hemofiliků a Hemojunior. Marie je také organizátorkou fyzioterapeutických aktivit na tolik oblíbených letních hemofilických táborech, a její činnost dokonce sahá za hranice České republiky. Jako členka fyzioterapeutického výboru Evropské asociace pro hemofilii a jiná krvácivá onemocnění (EAHAD) koordinuje aktivity spojené s budováním sítě fyzioterapeutické péče nejen u nás, ale i na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku.

A o čem si náš moderátor Michal Bereň s Marií povídal?
Z rozhovoru se kromě jiného dozvíte, s čím vším může fyzioterapie při hemofilii pomoci, jak si Česká republika stojí v informovanosti o hemofilii a její léčbě ve srovnání s jinými zeměmi nebo čím může být aplikace florio HAEMO užitečná právě z pohledu fyzioterapeuta.

Tento i předchozí díly podcastu Na vlastní žíly jsou dostupné také na SpotifyApple PodcastsGoogle Podcasts i České podcasty. Přejeme příjemný poslech!

Napadá vás zajímavé téma, o kterém byste se chtěli dozvědět více? Máte tip na hosta, který má k hemofilii co říct? Pak nás kontaktujte na e-mailové adrese podcasty@darylbm.cz.

thumbnail

 NP-21198, březen 2022