header

Podcast s MUDr. Ester Zápotockou

Podcast s MUDr. Ester Zápotockou

LÉČBA HEMOFILIE JE V ČESKU NA SVĚTOVÉ ÚROVNI, ŘÍKÁ LÉKAŘKA ESTER ZÁPOTOCKÁ

Zatímco čeští pacienti s hemofilií mají přístup k nejnovějším léčebným preparátům, celosvětově je správně léčen pouze každý desátý hemofilik. „Žijeme v tomto ohledu ve velmi výjimečné zemi,“ chválí dostupnost nejmodernější léčby v České republice dětská hematoložka MUDr. Ester Zápotocká, která byla hostem druhého dílu podcastu Na vlastní žíly. Nejen o terapii tohoto vzácného krvácivého onemocnění si s ní povídal moderátor pořadu Michal Bereň.

Lékařka Ester Zápotocká zná mnohé své pacienty od narození nebo prvních krůčků. Jakožto lékařka Kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice Motol provází malé hemofiliky od nejútlejšího věku až po jejich vstup do dospělosti. Stará se přitom nejen o správné nastavení léčby, která pacientům umožní život s co nejmenšími omezeními, ale pomáhá také jejich rodinám získat potřebné informace a navázat kontakt s pacientskými organizacemi. Při své práci vychází mimo jiné i ze zkušeností nabytých během pracovní stáže v kanadském Torontu.

Druhý díl podcastu Na vlastní žíly přináší odpovědi na otázky, zda je pro osoby s hemofilií vhodné očkování proti onemocnění covid-19 a na co při něm myslet. Dozvíte se také, proč má v léčbě hemofilie nezastupitelnou roli fyzioterapie, jak vypadá péče o hemofiliky v Kanadě, a mnoho dalších zajímavostí.

Náš podcast je dostupný také na Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts. Přejeme příjemný poslech!

Napadá vás zajímavé téma, o kterém byste se chtěli dozvědět více? Máte tip na hosta, který má k hemofilii co říct? Pak nás kontaktujte na e-mailové adrese podcasty@darylbm.cz.

podcast

NP-16334, květen 2021