podcast header

Podcast s Jindřichem Sittou

Podcast s Jindřichem Sittou

„SYNOVA DIAGNÓZA BYLA ZLOM, DNES JSME ALE S HEMOFILIÍ SŽITÍ A VNÍMÁME PŘEDEVŠÍM TO POZITIVNÍ, CO NÁM DO ŽIVOTA PŘINESLA,“ ŘÍKÁ ORGANIZÁTOR POBYTŮ PRO OTCE A SYNY JINDŘICH SITTA

Když Jindřich Sitta na jedné ze schůzek členů pacientské organizace Hemojunior nadnesl, že by na rodinné farmě rád pořádal zážitkové pobyty pro otce a syny s hemofilií, nesetkal se ze strany ženské části osazenstva s příliš velkým pochopením. Pilotní ročník byl ale natolik úspěšný, že své syny a chotě nyní na víkendové tábory ochotně přihlašují samy maminky.

Hemofilie vstoupila Jindřichu Sittovi do života krátce po narození syna Jindry. Když se potvrdilo podezření lékařů, že příčinou chlapečkových častých modřin je právě hemofilie, byl to pro manžele Sittovy šok – poruchu krevní srážlivosti totiž doposud nikomu z rodiny nediagnostikovali. Teprve následné šetření odhalilo, že nemoc malému Jindrovi předala maminka a přenašečkou je i dcera Barbora. Před Jindřichem a jeho rodinou stál velký úkol: vyrovnat se s hemofilií a úpravami životního stylu, které s sebou nese.

Jakou roli při tom sehrála pacientská organizace Hemojunior? Jakým způsobem se léčí inhibice faktoru? Jak se zrodil plán na pobyty pro otce a syny, které dovednosti si účastníci osvojí a jak může být při prohlubování vztahů mezi otci a syny nápomocný etoped? Nejen to se dozvíte v osmém dílu našeho hemofilického podcastu Na vlastní žíly. Rozhovor jako již tradičně vedl Michal Bereň, pro kterého je téma otcovství velmi aktuální. Před několika měsíci se mu narodil syn Mikuláš.

Tento i předchozí díly podcastu Na vlastní žíly jsou dostupné také na SpotifyApple PodcastsGoogle Podcasts i České podcasty. Přejeme příjemný poslech!

Napadá vás zajímavé téma, o kterém byste se chtěli dozvědět více? Máte tip na hosta, který má k hemofilii co říct? Pak nás kontaktujte na e-mailové adrese podcasty@darylbm.cz.

thumbnail

NP-22860, červen 2022