Welcome to Liberate Life

  Život s
hemofilií  

  Život s
hemofilií  

Hemofilie dopadá na každého jinak. S jinými problémy se budete potýkat, pokud se sami léčíte, a s jinými, pokud máte za partnera hemofilika nebo pokud je vaše dítě hemofilik.


Život s hemofilií mimo jiné vyžaduje nalézt hranice, naučit se starat se o sebe a přijímat kompromisy. Projekt Liberate Life se snaží bořit konvence a pomáhá pochopit, co všechno můžete ve své aktuální životní situaci podnikat. Usiluje o vytvoření podmínek pro to, abyste se mohli věnovat sportu kterýkoli den – nejen ve dnech terapie – a účastnit se beze strachu stejných aktivit jako vaši přátelé a spolužáci. Pomáhá takové příležitosti hledat a využívat je na maximum.


Liberate Life mění zavedené pořádky a ukazuje, co je možné a dosažitelné – tedy jak žít život naplno.

Liberate life

Jsem rodič malého hemofilika

Jsem mladý člověk s hemofilií

Péče vašeho hematologa a podpora sdružení pacientů vám pomohou lépe plánovat budoucnost

Každý pacient se nachází v odlišné situaci, a proto se i jeho léčba musí přizpůsobit jeho individuálním potřebám. Je důležité, abyste mluvili se svým ošetřujícím lékařem, který nejlépe zná váš zdravotní stav i osobní situaci a poskytne nejlepší informace a rady.

Pokud ještě nejste členy Českého svazu hemofiliků nebo Hemojunioru, navažte s nimi kontakt. Tyto organizace pomáhají zkvalitňovat život lidí s hemofilií a zprostředkovávají nejnovější poznatky, podporu, užitečné rady a další informace.

Přečtěte si také informace v sekci Jak žít naplno.

NP-18070, září 2021