hero

Za dobrodružstvím i poznáním

Za dobrodružstvím i poznáním

 

Už řádku let jsou poslední týdny letních prázdnin pro děti a dospívající s hemofilií, ale i pro jejich sourozence a rodiče, spojené s tematickými tábory. Děti na nich mají skvělou šanci se potkat se svými vrstevníky a rodiče dětí mohou probrat svoje zkušenosti s léčbou mezi sebou či je konzultovat s odborníky. Letošní ročník byl zasvěcený cestování českou krajinou i tajemnými dálkami.

Tábor pro předškoláky ve věku od 1,5 do šesti let, který pořádá pacientská organizace Hemojunior, se stejně jako loni konal v Bělči u Hradce Králové. Malí účastníci se tentokrát proměnili v piloty a letušky a podnikali dobrodružné expedice po jednotlivých světadílech. Na akci se podílel také tým projektu Liberate Life, který pro děti připravil napínavou výpravu po Africe, kde se z malých táborníků stali zoologové, cestovatelé a stopaři. V závěru dopoledne plného zábavy, soutěží a her pak děti od svých průvodců africkými pralesy i pouštěmi obdržely dárky, které využijí při skutečném cestování. Rodiče mohli s odborníky konzultovat své dotazy ohledně aplikace florio HAEMO, která umožňuje monitoring pacienta na dálku, zapisování léčby, poskytuje informaci o odhadované hladině srážecího faktoru v krvi a nabízí funkci sledování zásob srážecího faktoru.

Školáci a dospívající s hemofilií se letos sjeli do Zubří u Nového Města na Moravě. Tématem tábora organizovaného Českým svazem hemofiliků bylo poznávání jednotlivých krajů České republiky. Také za většími cestovateli zavítal tým Liberate Life a zaujal je filmovou technikou, díky které si mohli natočit reklamní spoty na vybraný kraj. Účastníci si za soutěžní klání na reklamním poli odnesli bloky, do kterých si mohou zapisovat své cestovní zkušenosti, přání nebo vzpomínky. Součástí deníku je také brožura, která vznikla ve spolupráci s Českým svazem hemofiliků a obsahuje praktické rady pro cestování.

Časem ji najdete i v sekci Cestování. Letní setkávání malých i větších hemofiliků a jejich blízkých patří k nejoblíbenějším akcím obou pacientských organizací. Pro děti i dospělé jsou nejen zdrojem pestrých zážitků, ale také příležitostí ke sdílení zkušeností a seznámení se s dalšími členy hemofilické komunity, které pak často přerůstá v trvalá přátelství.

Fotografie z tábora ze Zubří u Nového Města na Moravě

1
2
3
4
5
6
8
7
9

NP-18072, září 2021