florio

Aplikace florio HAEMO

Aplikace florio HAEMO

Mějte hladinu srážecího faktoru v krvi pod kontrolou díky moderním technologiím

 

Při plánování studijních, pracovních i volnočasových aktivit je pro osoby s hemofilií důležité znát přibližnou hladinu srážecího faktoru v krvi. Díky speciální aplikaci o ní mohou mít přehled nejen oni, ale také jejich lékaři, kteří tak získají užitečné informace nejen o nastavené léčbě.

Jak to celé funguje? Díky digitální platformě, která propojí účet uživatele aplikace s účtem jeho ošetřujícího lékaře, mohou obě strany sdílet informace o výpočtu odhadované hladiny srážecího faktoru. Tento výpočet je pro každého pacienta individuální a staví nejen na údajích zadaných lékařem, ale také na informacích o injekcích, tělesné aktivitě a případných krváceních, které do aplikace průběžně zadává sám uživatel. Díky tomu si on i lékař mohou výsledný odhad hladiny srážecího faktoru zobrazit v reálném čase.

Aplikace florio HAEMO, na jejímž vývoji se podíleli zdravotníci i pacienti, umožňuje také spárování s chytrým zařízením, které sleduje úroveň tělesné aktivity. Pacienti si díky aplikaci mohou navíc vést záznamy o zásobách léků nebo o svém celkovém zdravotním stavu.

Pokud vás aplikace zaujala, zeptejte se svého ošetřujícího lékaře. Více informací najdete
také na https://florioapp.cz/
 

NP-13770, listopad 2020

NP-14151, leden 2021